+420 606 293 568

info@machala-triton.cz

0
 x 

Mé jméno je Vítězslav Machala a můj vztah k výrobkům z kůže se začal formovat již během mého dětství. Lásku ke kůži jsem zdědil po svém dědečkovi, který se vyučil brašnářem u samotného Bati. I když se později živil jako hajný, na svou původní profesi nezapomněl. Jeho známí dobře věděli, že z kůže umí ručně vykouzlit takové výrobky jako málokdo, proto nikdy neměl nouzi o příležitosti, kdy mohl svou neobyčejnou zručnost využít k tomu, co ho nejvíce bavilo - výrobě nových peněženek, kabelek nebo aktovek.

Postupně jsem zjišťoval, že jeho koníček se pomalu stával i mou zálibou. Neskutečně mě bavilo dlouhé hodiny sledovat jeho trpělivou ruční práci, na jejímž konci přede mnou stál hotový výrobek, který v sobě skrýval svůj osobitý půvab. Nebylo pochyb, že i já se budu chtít později vydat touto cestou.

Musím říct, že mé první kožené výrobky zdaleka nedosahovaly úrovně těch, které vyrobil můj dědeček. Já si však šel za svým snem a dostával se na úroveň, kdy jsem se již nestyděl nabídnout výsledky své práce veřejnosti. Opravdu mile mě překvapila pozitivní odezva od svého okolí a já se tak ujistil, že to co dělám, má smysl. Časem jsem se se svým podnikáním dostal do bodu, kdy jsem sám už nedokázal uspokojit poptávku po mých výrobcích a bylo nutné sehnat čtyři nové zaměstnance, které baví práce s kůží minimálně tak jako mě.

Často přemýšlím nad tím, jak mohou lidé dávat přednost tuctovým výrobkům z Asie před těmi tradičními z České republiky. Já osobně bych si takové zboží nekoupil už z principu. Jeho výroba je totiž mnohdy vykoupena prací dětských dělníků, kteří za ni ani nejsou náležitě odměněni.

Námi ručně zhotovený výrobek z té nejkvalitnější kůže má přece jen něco víc do sebe. Vždy se totiž jedná o originál, který časem získá svou unikátní patinu a jeho majitel se díky němu dovede odlišit od zavedeného mainstreamu.